ZADANIE 8

Integracja Infrastruktury GGOS-PL z Budowaną Infrastrukturą

Podmiot odpowiedzialny - Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Instytut Geodezji i Geoinformatyki
Podmioty realizujące - GIG, UPWr

 

Celem zadania jest rozszerzenie istniejącej infrastruktury GGOS-PL tak, aby zapewniała dokładne, spójne, szybko dostępne i wiarygodne geodezyjne układy referencyjne poprzez integrację powierzchniowych obserwacji deformacji (realizowanych za pośrednictwem techniki GNSS) oraz obserwacji geofizycznych (realizowanych przez grawimetry), które łącznie umożliwiają przyczynowo-skutkową analizę zarówno źródeł, jak i mierzalnych skutków procesów geodynamicznych.

W ramach zadania badawczego planuje się:

  • integrację istniejącej infrastruktury GGOS-pl oraz infrastruktury służącej badaniom geofizycznym z nowobudowaną infrastrukturą zapewniającą wymaganą dokładność, spójność, dostępność i wiarygodność układu odniesienia;
  • zapewnienie stosownego układu odniesienia spełniającego zarówno wymagania realizacji MUSE (zad.9), jak i wszystkich innych MUSE realizowanych w przyszłości na terenie Polski.

Rys. Nowe elementy infrastruktury w ramach GGOS-PL++

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.