30.01.2018 VI spotkanie projektu EPOS - System Obserwacji Płyty Europejskiej

Dnia 30 stycznia w Instytucie Geodezji i Kartografii, w Warszawie odbyło się VI spotkanie projektu EPOS-PL - System Obserwacji Płyty Europejskiej. Spotkanie to obejmowało omówienie stanu realizacji projektu w roku 2017. Na wstępie, kierownik projektu EPOS-PL dr inż. Dorota Olszewska podsumowała rezultaty podjętych dotychczas działań oraz przedstawiła plany na rok 2018. Następnie szczegółowe raporty z realizacji poszczególnych zadań oraz zakresy planowanych prac przedstawili ich koordynatorzy.


                  


Dr Tomasz Werner z Instytutu Geofizyki PAN omówił działania podjęte w ramach zadania 4. W efekcie realizacji tego zadania zakupiona została aparatura badawcza do Centrum Infrastruktury Badawczej Analitycznych Laboratoriów (CIBAL). W roku 2018 rozpoczęły się również prace nad stworzeniem procedury udostępniania aparatury.

        

Dr hab. inż. Grzegorz Mutke z Głównego Instytutu Górnictwa, dr inż. Andrzej Kotyrba z Głównego Instytutu Górnictwa, prof. dr hab. inż. Andrzej Borkowski z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz dr Andrzej Araszkiewicz z Wojskowej Akademii Technicznej przedstawili temat dotyczący testowania aparatury badawczej na poligonie MUSE-1 oraz MUSE-2. Prace realizowane są w ramach zadania 9.

  

Mgr inż. Tomasz Szepieniec z ACK Cyfronet AGH szeroko omówił możliwości dostosowania e-platformy do serwisów przygotowanych w ramach EPOS-PL.

Równolegle ze spotkaniem w siedzibie IGiK odbyło się II posiedzenie Rady Projektu EPOS-PL, które poprowadziła Pani Dyrektor IGF PAN, dr hab. inż. Beata Orlecka - Sikora, prof. PAN. W ramach spotkania omówiono stan realizacji projektu oraz plany na rok 2018. Podjęto m.in. dyskusję i ustalenia związane z planowaną na rok 2018 konferencją projektu EPOS-PL.

 

 

2021-11-15

Infrastruktura Badawcza EPOS-PL

Kategoria:   
Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia realizacji projektu EOS-PL. W ciągu 5-ciu lat wspólnej pracy udało się stworzyć i integrować nowoczesną infrastrukturę badawczą EPOS-PL w naukach o Ziemi
więcej

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.