GŁÓWNY INSTYTUT GÓRNICZY

Główny Instytut Górnictwa jest jednostką naukową, nadzorowaną przez Ministra Energii.

Misją GIG  jest prowadzenie badań naukowych oraz działalności wdrożeniowej i usługowej dla kształtowania korzystnych relacji: człowiek - przemysł - środowisko. Podmiotowość człowieka ma w tych działaniach znaczenie priorytetowe.

Podstawowymi obszarami działalności Instytutu są: górnictwo i geoinżynieria, bezpieczeństwo przemysłowe, inżynieria środowiska, zrównoważone technologie energetyczne, zagadnienia związane z jakością oraz edukacja i szkolenia.

Celem strategicznym GIG jest uzyskanie trwałej pozycji jednostki badawczej w Europejskim Obszarze Badawczym w zakresie geoinżynierii – nauki zajmującej się zjawiskami i procesami związanymi z ziemią.

Główny Instytut Górnictwa najsilniej jest zaangażowany w realizację zadania 9, pn. "MUSE - Multidyscyplinary Upper Silesian Episode  - Epizod zintegrowanych obserwacji na Górnym Śląsku". GIG jest odpowiedzialny za realizację tego zadania i wspólnie z konsorcjantami będzie budował infrastrukturę pomiarów i obserwacji grawimetrycznych, hydrogeologicznych, sejsmicznych, geotechnicznych oraz geodezyjnych.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.