Oficjalne rozpoczęcie projektu EPOS-PL


2017-01-30
Kategoria:   

Rozpoczęliśmy projekt EPOS

19 stycznia została podpisana umowa umożliwiająca realizację projektu EPOS – System Obserwacji Płyty Europejskiej

Projekt jest realizowany przez Instytut Geofizyki PAN w konsorcjum z Akademickim Centrum Komputerowym Cyfronet Akademii Górniczo-Hutniczej, Głównym Instytutem Górnictwa, Instytutem Geodezji i Kartografii, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Wojskową Akademia Techniczną i Polską Grupą Górniczą.

W ramach niniejszego projektu powstanie infrastruktura badawcza EPOS-PL - wielowarstwowa, multidiscyplinarna i interoperacyjna infrastruktura badawcza, gdzie zbierane i gromadzone są dane z rozproszonych sieci pomiarowych, a następnie opracowywane, standaryzowane i integrowane w postaci baz danych wraz z metadanymi, do których dostęp zapewniony jest poprzez stronę web wraz z odpowiednimi serwisami/aplikacjami analitycznymi oraz dedykowanymi wizualizacjami.

Projekt EPOS-System Obserwacji Płyty Europejskiej –jest elementem szerszego przedsięwzięcia. Budowana w ramach projektu infrastruktura EPOS-PL jest ściśle związana z europejskim programem rozwoju infrastruktury badawczej tzw. „twardej Ziemi”, a EPOS będzie stanowić jego integralną część.


Nowa infrastruktura badawcza dla Nauk o Ziemi

EPOS- SYSTEM OBSERWACJI PŁYTY EUROPEJSKIEJ, POIR.04.02.00-14-A0003/16

Priorytet IV: ZWIĘKSZENIE POTENCJAŁU NAUKOWO-BADAWCZEGO Działanie 4.2: ROZWÓJ NOWOCZESNEJ INFRASTRUKTURY BADAWCZEJ SEKTORA NAUKI

Wartość projektu: 62 558 323,87 PLN; Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 47 399 281,47 PLN

PROJEKT EPOS- system obserwacji płyty europejskiej JEST WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ ZE ŚRODKÓW PROGRAMU OPERACYJNEGO INTELIGENTNY ROZWÓJ 2014-2020

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.