Infrastruktura badawcza EPOS-PL - integracja w ramach budowy specjalistycznych poligonów pomiarowych - MUSE


Infrastruktura badawcza EPOS-PL - integracja w ramach budowy specjalistycznych poligonów pomiarowych - MUSE
2017-10-12
Kategoria:   

W spotkaniu uczestniczyły osoby zaangażowane w realizacje zadania 9, którego celem jest budowa specjalistycznych poligonów pomiarowych zintegrowanych obserwacji procesów geodynamicznych na terenach górniczych i pogórniczych w Górnośląskim Zagłębiu Węglowym (GZW),  tzw. MUSE (Multidisciplinary Upper Silesian Episode).
 
Wiodącym tematem spotkania była integracja infrastruktury badawczej budowanej w ramach realizacji zadania 9. Na dwóch sesjach prowadzonych przez dr hab. inż. Witolda Rohma oraz kierownika projektu dr inż. Dorotę Olszewską, omawiano między innymi proces przetwarzania danych pomiarowych, ich transfer i przechowywanie w repozytorium cyfrowym.

W trakcie dyskusji została ustalona wstępna koncepcja przepływu danych pomiędzy jednostkami zaangażowanymi w zadanie 9 oraz ich wizualizacja na e-platformie. 

https://mail.igf.edu.pl/service/home/~/?auth=co&loc=pl&id=38632&part=5

Na krótkiej sesji zebrał się także Komitet Organizacyjny Konferencji, który przedyskutował merytoryczny zakres spraw związanych z planowaną na 2018r konferencją.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.